> Zarejestruj się     > Zapomniałem hasła     Login:   Hasło:  

Pokój dziecięcy


Pokój dla niemowlaka

Urządząjąc pokój dla niemowlaka szczególną uwagę zwróćmy na stronę praktyczną, ułatwiającą pielęgnację. Dlatego w pokoju dziecięcym szafa znajduje się blisko łóżeczka, na które nakładany jest przewijak. Pokoje dziecięce mają służyć przez wiele lat. Z czasem łóżeczko zmieni się na większe, a mały stolik zostanie zastąpiony biurkiem. Meble w prezentowanym pokoju dziecięcym to: łóżeczko Tesco; dywan, pluszaki - IKEA; narzuta, poduszka, koszyk - Studio Caramella; lampa – Kafti; tapeta – Artfunk; szafa wykonana na zamówienie.


Pokój dla niemowlaka: jakie kolory ścian

Pokój niemowlęcia jest jasny i wesoły. Każda ze ścian jest inna: róż i wzory dominują na jednej, podczas gdy na przeciwległej rządzi zieleń i geometria. W pokoju oprócz łóżeczka znajduje się biały fotel, który jest bardzo przydatny: po rozłożeniu zamienia się w łóżko, na którym jedno z rodziców w razie potrzeby może czuwać przy maleństwie. Złożony daje dodatkowe miejsce na podłodze do zabaw ze starszą siostrą i kuzynką.

Pokój dla niemowlaka: pojemne szafy

Pokoje dziecięce muszą mieć wygodne miejsca do przechowywania. W tym pokoju właściciele planowali pojemną szafę wnękową, zajmującą całą ścianę. Architekta wnętrz zaproponowałam w pokoju dla niemowlaka pakowną szafę według własnego projektu. Pomysł bardzo się spodobał. Architektce zależało na tym, by szafa wyglądała na mebel dziecięcy - stąd połączenie bieli z żółtym oraz zabawne uchwyty. Oprócz wysuwanych szafek na kółkach w zabudowie znalazły się również otwarte wnęki na zabawki i książki. Za frontami kryją się różnej wielkości półki na ubranka, drążki na wieszaki, a także wysuwane kosze na bieliznę, dzięki czemu mebel jest bardzo funkcjonalny. Pomysłowo zaprojektowany mebel jest wygodny w użyciu i z powodzeniem zastępuje szafę wnękową. Pojemna szafa z dużą liczbą schowków pomaga utrzymać porządek. Nie traci się czasu na poszukiwania potrzebnych rzeczy, gdy przychodzi pora spaceru albo konieczne jest szybkie przebranie dziecka.

Źródło: www.urzadzamy.pl


<< powrót