> Zarejestruj się     > Zapomniałem hasła     Login:   Hasło:  

Jak urządzić sypialnię? Sypialnia według feng shui

Wystrój sypialni ma wpływ nie tylko na jakość wypoczynku, ale też na relacje z partnerem. Sprawdź, jak urządzić sypialnię według feng shui, żeby Wasz związek stał się bardziej harmonijny, byście mogli łatwo uspokoić w niej rozbiegane myśli i szybko zasnąć. Warto też wiedzieć, które opinie na temat feng shui można włożyć między bajki.


Zastanawiając się, jak urządzić sypialnię, warto skorzystać z zasad feng shui i dowiedzieć się, jakich błędów unikać podczas urządzania sypialni. Chociaż feng shui (po chińsku: wiatr i woda) to termin znany w Polsce, jednak niewiele osób orientuje się, o co tu chodzi. Feng shui stara się określić jakość przestrzeni, którą zajmujemy i która nas otacza, oraz pomaga kształtować ją tak, aby nas chroniła i wspierała. Stosowanie feng shui w urządzaniu wnętrz ma na celu osiągnięcie pomyślności i harmonii. Bardzo ważna jest harmonia i ergonomia w sypialni - niewygodne łóżko nigdy nie będzie zgodne z filozofią feng shui (warto wiedzieć, że idealny mebel do spania jest z drewna). Podobnie sypialnia, w której wygodny dostęp do łóżka ma tylko jedna ze stron, bo mebel stoi jednym bokiem przy ścianie – zgodnie z feng shui w aranżowaniu przestrzeni bardzo istotny jest komfort. A trudno przecież uznać za wygodne przeskakiwanie partnera za każdym razem, gdy chcemy wyjść z łóżka.
Feng shui i aranżacja sypialniCzy sypialnia ma dobry potencjał feng shui? Warto poszukać odpowiedzi na te pytania. To w domu bowiem nabieramy (lub nie) sił i energii do życia prywatnego i zawodowego. Wypoczynkowi sprzyjają wszystkie elementy w aranżacji sypialni, które dają wrażenie przytulności. Zadbajcie więc, by w sypialni była duża ilość poduszek, miła w dotyku narzuta, miękko układające się firanki albo zasłony – wszystko, co sprawi, że z sypialni nie będzie się wam chciało wychodzić. W sypialni, która ma pomóc nam wypocząć, nie może zabraknąć miękkiej wykładziny. Nie przepadacie za puszystymi dywanami zajmującymi całą podłogę? Możecie zdecydować się na chodniczki. Dobrze, jeśli w sypialni położycie minimum dwa dywaniki  - najlepiej po obu stronach łóżka. Zgodnie z filozofią feng shui takie ich rozmieszczenie symbolizuje partnerstwo.

Źródło: www.urzadzamy.pl


<< powrót